Biyografi Yazıları Şiirleri Hitabet
Abdullah Demircioğlu

Mekke Ve Medine’nin Fazileti -Abdullah DEMİRCİOĞLU (IFEG Rektörü)

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Arza bir toprak parçası olarak bakar ve onu öyle görürseniz, toprakların, kıtaların, şehirlerin kara parçası olan her yerin birbirinden farkı olmadığını düşünürsünüz. Ama öyle değildir. Rasûlullâh (s.a.s) bu hususta toprağı şöyle dört kısma ayırmış olduğunu bilmede fayda vardır. (Bu hadis, ilmi anlama manasında olan hadistir.) “Şerefu’l-mekân bi’l-mekîn” denilmiştir.

09-06-2014 08:10

Allah’ı Zikredelim

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Gelin öksüz kalmadan/ Allah’ı zikredelim/ Gelin ömür dolmadan/ Allah’ı zikredelim/ Bilmeden geçer günler/ Tükeniyor ömürler/ Sarardı açan güller/ Allah’ı zikredelim/

22-05-2014 07:17

Zikir Ehline Bazı Önemli Hatırlatmalar

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

1. Allah’ı zikretmek her zaman lâzımdır. Bunun için maddenin getirdiği ağır bunalımlardan kurtulup kalp ve ruh huzuruna ermek ancak Cenab-ı Allah’ı çokça zikretmekle mümkün olur 2. Nefsini tezkiye ve terbiye etmekle, Allah’ın rızasını kazanmaya talip olan mürit, günlük zikrini hiç aksatmadan yapmak mecburiyetindedir. Aksi takdirde Hadis-i Şerifte işaret edildiği üzere cennet ehli cennette oldukl

15-04-2014 10:07

Doğru Söylediyse Kurtuldu, Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Konuya serlevha yapılan bu söz, âlemlere rahmet olarak gönderilen Rasûlullâh’a aittir. Olay şöyle olmuş ve gelişmiştir. Bir meclis kurulmuş, meclisin başında O, dinleyiciler de sahabiler… Saçı-başı dağınık bir kişi uzaktan göründü. Belli ki bir sıkıntısı var, onu halletmeye geliyor. Konuşuyor, bir şeyler söylüyor ama ne dediği net olarak anlaşılmıyordu.

31-01-2014 17:56

M⠑Adette Lehâ - Abdullah Demircioğlu

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Hadis-i şerif malumdur. Saadet devrinde bir sahabî, Rasûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem’e gelip sorar: “Kıyamet ne zaman kopacaktır?” diye. Bu soru, bir soru ile karşılık bulur: “Kıyamet günü için ne hazırladın?” (Buhârî, Edeb/96)

07-01-2014 17:19

Çay Sohbetleri CUMA GÜNÜ VE NAMAZI - Abdullah Demircioğlu

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

2012 yılı Temmuz ayında, Nevşehir´in Kozaklı ilçesinde mürşidimiz Abdullah Demircioğlu ile çaylar eşliğinde ihvan ile yapılan hasbihalden bir kesit... Cuma namazı kılınan her yer, hangi cami olursa olsun sağında ve solunda birer melek var, bunlar birinci, ikinci, üçüncü diye yazarlar, ne zaman ki imam minbere çıkarken onlar defterlerini dürerler, hutbeyi dinlerler.

07-11-2013 22:13

Abdullah Demircioğlu Hocaefendi - Özgeçmişi

Abdullah Demircioğlu / Biyografi

Abdullah DEMİRCİOĞLU Hocaefendi, 1949 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra Trabzon İmam-Hatip Lisesi’ne başladı. Sonrasında Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nü kazandı. Buradan 1972 yılında mezun oldu.

05-10-2013 17:15

Biz Neredeyiz? Abdullah Demircioğlu

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Peygamberlerden Hz. Yusuf, cilve-i Rabbanî olarak kardeşlerinden gördüğü ihanet neticesinde kuyuya atılmıştı. Kafile onu oradan çıkarıp alıp götürmüş ve Mısır’da satıvermişti. Sarayda yaşarken başına bir iş gelmiş, suçsuz olduğu halde suçlanmış ve zindana atılmıştı. Hz. Yusuf, şöyle demişti:

19-09-2013 19:19

Şehr-i Ramazan_Zül-cenâheyn

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Geçmiş milletlere de yazılmış olan oruç ve oruçla gelen bedenî rahatlık, sıhhat ve âfiyetin yanı sıra ibadetlerin kat kat ecir ve mükafatının oluşu, Cenâb-ı Allah’ın büyük bir lütfudur. Bu ay herkes için büyük bir fırsat olmalıdır. Oruç ayına birkaç yönden bakmak lazımdır.

09-07-2013 15:40

İlim Üzerine, Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Kur’ân-ı Kerim’de Hz. Allah, yeryüzünde halife yaratmak istediklerinde, “Bizler hamdinle seni tespih ve seni takdis edip dururken, yeryüzünde fesat çıkaracak, orada kan dökecek insanı mı halife kılıyorsun?” Allah da onlara, “Sizin bilmeyeceğinizi herhalde ben bilirim.” dedi. (Bakara, 2/30) Onun iradesi üzerine, Hz. Âdem yaratıldı. Bundan sonra onun nasıl özelliklerle donatıldığını, basit bir var

09-06-2013 08:17

İman İle Küfür Arasındaki Sınır, Abdullah Demircioğlu

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

İman, Cenâb-ı Allah’ın en büyük nimetlerindendir. Kişinin, dünya ve âhirette mutluluğudur. Bir şahıs, kelime-i tevhidi -ki o da bilindiği gibi Lâilâhe illallâh Muhammedur Rasûlullâh demektir- diliyle söyler, kalbiyle tasdik ederse müslüman olur. İslâm hudutları içerisine girer. Kendisine müslüman muamelesi yapılır. Ameller, diğer itikatla ilgili hususlar arkasından gelir.

31-05-2013 19:01

Yâ Resûlallah

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Ben Ebû Hüreyre miyim ki; Sû-i hıfzımdan şikâyet edip de Sana geleyim?

17-03-2013 10:06

İletişim
Bizimle bilgimuridan@gmail.com adresine mail atarak iletişim kurabilirsiniz.
Mustafa Hayri Efendi Hz.
"Evlatlarım, yana yakıla Cenab-ı Hakk'ı zikredelim" buyuran MUSTAFA HAYRİ EFENDİ HZ.nin gönlünden, dilinden İLAHİLERİ ve SOHBETLERİNİ sitemizden dinleyebilirsiniz.
Vefatlarının 35. Sene-i Devresinde Hacı Mustafa Hayri Efendimizi Rahmetle Anıyoruz
Peygamberimizin Mübarek Şemaili
Hz. Peygamber'in Bir Ramazan Günü
Ramazan Ayının Fazileti
Mekke Ve Medine’nin Fazileti -Abdullah DEMİRCİOĞLU (IFEG Rektörü)
İsra ve Miraç Hadisesi
Âriflerin İlâhî Huzurdaki Edepleri
Üç Ayların Manevi İklimine Doğru
Zikir Ehline Bazı Önemli Hatırlatmalar
Cerir b. Abdullah el-Becelî (r.a)
Hak geldi batıl zail oldu -26.09.2014- Hutbe
Ahiretteki Pişmanlıkların Telafisi Yoktur 19.09.2014 Hutbe
Tevhid İslam Dininin En Temel İnanç İlkesidir 12.09.2014 Hutbe
[ Daha Fazlası ]
Tüm hakları saklıdır 2012 ® MURİDAN
Ana Sayfa Biz Kimiz ? İletişim
Yazılım : Networkbil.net