Biyografi Yazıları Şiirleri Hitabet
Abdullah Demircioğlu

Üç Ayların Manevi İklimine Doğru - Zül-Cenâheyn

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

“Allah’ım! Receb’i ve Şa‘bân’ı bize mübarek kıl ve bizleri Ramazân’a kavuştur.”1 Üç aylar; kandil gecelerinin, iftarların, teravihlerin ve Kur’ân ayı olan Ramazan ayının yaklaştığının ilk işaretlerindendir. Müjde aylarıdır. Af ve mağfiret aylarıdır.

18-03-2018 17:25

Doğru ve Sağlam İtikad - Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Bilinmelidir ki, itikad ve iman sağlamlığı milletlerin veya fertlerin hayatlarında en kuvvetli hayat unsurudur. Kötülüklere mâni duvar, hayırlara açılan kapılar gibidir. Bu sağlam itikad sebebiyle, müslümanlar geçmişte çok parlak sayfalarla tarih-i beşeriyyeyi süslemişlerdir.

10-11-2017 09:11

Nasıl Yaşarsan - Zül-Cenâheyn

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Kaynayan o cahîm, o sakar Senden korksun. Olur mu deme Öyle olacak Yarın o dehşetli günde O, mü’minden korkacak Sıratta olduğu gibi ‘Cüz yâ mü’min’ diyecek Aman, çabuk geç, çabuk geç!

19-08-2017 13:03

Dua Üzerine - Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Gerek Kur’ân-ı Kerîm’de gerekse hadislerde anlatılan, bize öğretilen onlarca ayet ve hadis görmekteyiz. Bunlardan da duanın “ibadetin özü” olduğunu daha iyi anlamaktayız.

13-07-2017 12:14

Kandiller ve Hadiselere Bakış- Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Biz Müslümanlar, kandil gecelerini gereğine uygun olarak ihya ederek değerlendiririz. Bu mübarek gecelerin Müslümanlar nazarında apayrı bir yeri olup öteden beri hep kutlana gelmiştir. Bu geceleri kutlamak, ihya etmek, fakir fukarayı gözetmek, gündüzünü oruçlu bulunmak, gecesinde de gücü yettiği nispetle Kur’an okuyarak, ibadet ederek geçirmek ne kadar güzeldir.

25-03-2017 20:08

Bütün Müslümanlar, Bütün maneviyat erleri, Kardeşlerim

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Bütün müslümanlar, bütün maneviyat erleri, kardeşlerim! Fitne kazanlarının fokur fokur kaynadığı dönemlerden geçiyoruz. Melhame-yi suğrâdan, melhame-yi kübrâya doğru yol alıyoruz. Milli seferberlik ilan edilmiştir.

17-12-2016 15:28

Zaman Gelecek ki… Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Allah’a (c.c) hamd, Rasûlü’ne (s.a.s) salat ve selam olsun. O’na (c.c) ne kadar şükür ve hamd etsek azdır. Bizleri doğru yola iletmiştir. Duâmız, hidâyet verdikten sonra dalâlete düşürmemesi için olsun.

29-11-2016 08:59

Doğru Söylediyse Kurtuldu

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Konuya serlevha yapılan bu söz, âlemlere rahmet olarak gönderilen Rasûlullâh’a aittir. Olay şöyle olmuş ve gelişmiştir. Bir meclis kurulmuş, meclisin başında O, dinleyiciler de sahabiler… Saçı-başı dağınık bir kişi uzaktan göründü. Belli ki bir sıkıntısı var, onu halletmeye geliyor. Konuşuyor, bir şeyler söylüyor ama ne dediği net olarak anlaşılmıyordu.

09-07-2016 20:16

Emaneti Yüklenmek, Abdullah Demircioğlu (İFEG Rektörü)

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Semâvât ve arza, emanet yüklenmek murâd olundu da onlar kabul etmediler, mazeret beyan ettiler, “Biz yapamayız ya Rab, bizi mazur gör!” diye yalvardılar, yakardılar. Cenâb-ı Allah da onların bu mazeretlerini kabul buyurdu. İnsan bu emaneti yüklendi.

23-06-2016 01:00

Mekke Ve Medine’nin Fazileti - Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

2 Nisan Cumartesi günü başlayan geleneksel olarak düzenlediğimiz Umre yolculuğumuzu 15 Nisan Cuma günü itibariyle tamamlamış bulunuyoruz. Rabbimiz kabul buyursun tekrarını nasip eylesin. Bu münasebetle,mürşidimiz Abdullah DEMİRCİOĞLU`nun kaleme aldığı "Mekke Ve Medine’nin Fazileti" başlıkı yazısını ziyaretten hatıralar eşliğinde sizlerle paylamak istiyoruz.

15-04-2016 05:36

Gel Seninle Dost Olalım!

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Kalpten kalbe konuşalım,/ Yekvücutta kavuşalım,/ Sevişelim koklaşalım,/ Gel seninle dost olalım!

09-03-2016 13:18

Beşeriyetin İhtiyaçları; İlim ve K. Kerîm, Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Müslümanlar olarak bizlerin Kur’ân-ı Kerîm ile âşina olmamız daha küçükken başlar. Doğunca ilk defa kulaklarımıza ezan okunmuştur. Annelerimizin babalarımızın ağızlarından ilk duyduğumuz şeyler Kur’ân-ı Kerîm’in ayetleri olmuştur. İlkbaharda kuşların cıvıl cıvıl ötüşü gibi bizlerin köyümüzde, şehirlerimizde, mahallelerimizde cami imamlarının karşısına geçip ilk hecelediğimiz sözler Kur’ân-ı Kerîm

09-01-2016 13:06

Tasavvuf Yoluna Girmek İstiyorum
İletişim
Bizimle [email protected] adresine mail atarak iletişim kurabilirsiniz.
Mustafa Hayri Efendi Hz.
"Evlatlarım, yana yakıla Cenab-ı Hakk'ı zikredelim" buyuran MUSTAFA HAYRİ EFENDİ HZ.nin gönlünden, dilinden İLAHİLERİ ve SOHBETLERİNİ sitemizden dinleyebilirsiniz.
İtikâfın Mahiyeti, Nevileri ve Teşriî Hikmeti
Kudüs Davası Yalnız Değildir.
Bir Gün Gelecek - Abdullah DEMİRCİOĞLU
Mezhepler Dinin Kalesidir
Millet İradesine kast eden darbe teşebbüsünü kınıyoruz!
Doğru Söylediyse Kurtuldu
Emaneti Yüklenmek, Abdullah Demircioğlu (İFEG Rektörü)
Beşeriyetin İhtiyaçları; İlim ve K. Kerîm, Abdullah DEMİRCİOĞLU
Duymak ve Dinlemek… Ayşe DEMİRCİOĞLU
Hz. Peygamber, Barış ve Savaş
Tilavet Secdesi 09.11.2018
Hz.İbrahim´in (as) Duası 09.11.2018
İslamitische Faculteit van Europa - Hadis Dersi 11.11.2018
[ Daha Fazlası ]
Tüm hakları saklıdır 2012 ® MURİDAN
Ana Sayfa Biz Kimiz ? İletişim
Yazılım : Networkbil.net