Biyografi Yazıları Şiirleri Hitabet
Abdullah Demircioğlu

Arttır Derdini (28.05.1993)

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Ben bu ocağa düştüm düşeli, İçim yana yana Hakk’a giderim. Volkanlar sanki içimde patlar, Alev alevim ama içten tüterim. Vücudum sığmadı yere göklere, Selâm veririm hep meleklere, Elimi uzatsam doğuya batıya, Eriştim sanırım ta feleklere.

28-04-2015 12:08

Ey Allah´ım - Zülcenâheyn

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Ne gizlidir göklerinde/ Ne gizlidir yerlerinde/ Neler var denizlerinde/ Bilemedim ey Allah’ım/ Hem ezelî hem ebedîsin/ Her şeyi yaradan Sensin/ Güzellerin güzelisin/ Göremedim ey Allah’ım/

25-03-2015 18:32

Uyut beni Allah´ım!

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Sâkin, sessiz, huzurlu ve emniyetli,/ Çocukken annemin kollarındaki gibi/ Uyut beni Allah’ım!/ Korkuyu bilmeyeyim,/ Ağlamayayım, güleyim,/ Hep Sana geleyim...

09-03-2015 23:03

Kul Hakları /Abdullah DEMİRCİOĞLU (IFEG Rektörü)

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

İnsanlığın bugün hiç ehemmiyet vermediği haklardan birisi de ferdin fertte olan haklarıdır. Hiç üzerinde durulmuyor. “Kul hakkı” ödenmesi, daha doğrusu şöyle demek daha uygun düşer; Kıyamet gününde hesap verilmesi en zor haklardandır. Bundan kurtuluş olmayacaktır. O halde ne yapılmalı, denilecek olursa bu da bellidir. Birincisi, hiçbir kul hakkına tecavüz edilmemeli, şayet edilmişse hak sahipleri

09-11-2014 15:00

Fikir Yağmuru

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Bir kış günü idi,/ Kar taneleri yere düşüyor,/ Hayvanlar ve insanlar üşüyordu,/ Rüzgâr uğulduyordu./ Akşam karanlığı yavaş yavaş/ Siyah yorganını/ Tabiatın üzerine çekiyordu.

26-10-2014 10:27

Zikir Bir Hicrettir, Abdullah Demircioğlu Hocaefendi

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Hicret çok geniş manalı bir kelimedir. Haramlardan helallere koşmak, günahı bırakıp sevaba sarılmak da bir hicrettir. Peygamberimiz (s.a.s) buyuruyor ki: “Ameller niyetlere göredir. Bir kimsenin ameli, içinde taşıdığı niyete göre değer kazanır. Kimin ki hicreti Allah’a ve Resûlü’nedir, onun hicreti Allah’a ve Resûlü’ne olur.”

11-08-2014 04:17

Bayram Gününde Hasret

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Ya Resûlallâh!/ Kur’ân’dan sonra en güzel sözler/ Senin sözlerin./ Seni göremedim,/ Senin devrinde yaşayamadım./ Hep bekledim./ Şu bayram gününde bile…/ Hasretimi yenmek için/ Hep Senin mübarek sözlerinden medet umdum.

29-07-2014 12:45

Hasb-i Hâl / İntibalarım

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Her yıl özlemini çektiğimiz vatanımıza bin bir meşakkat içerisinde geliriz. Aslında biz gurbetçilerin çilesi, tatile vatana gelme özlemi, tatil bitip de buradan döndükten sonra başlar. Dostlar “hoşgeldine” gelirler, karşılıklı ziyaretleşmeler ve bu esnada hep gelecek yıla ait izne gidiş hazırlıklarından bahsedilir, çaylar içilir, sohbetler yapılır.

26-07-2014 20:24

Mekke Ve Medine’nin Fazileti -Abdullah DEMİRCİOĞLU (IFEG Rektörü)

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Arza bir toprak parçası olarak bakar ve onu öyle görürseniz, toprakların, kıtaların, şehirlerin kara parçası olan her yerin birbirinden farkı olmadığını düşünürsünüz. Ama öyle değildir. Rasûlullâh (s.a.s) bu hususta toprağı şöyle dört kısma ayırmış olduğunu bilmede fayda vardır. (Bu hadis, ilmi anlama manasında olan hadistir.) “Şerefu’l-mekân bi’l-mekîn” denilmiştir.

09-06-2014 08:10

Allah’ı Zikredelim

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Gelin öksüz kalmadan/ Allah’ı zikredelim/ Gelin ömür dolmadan/ Allah’ı zikredelim/ Bilmeden geçer günler/ Tükeniyor ömürler/ Sarardı açan güller/ Allah’ı zikredelim/

22-05-2014 07:17

Zikir Ehline Bazı Önemli Hatırlatmalar

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

1. Allah’ı zikretmek her zaman lâzımdır. Bunun için maddenin getirdiği ağır bunalımlardan kurtulup kalp ve ruh huzuruna ermek ancak Cenab-ı Allah’ı çokça zikretmekle mümkün olur 2. Nefsini tezkiye ve terbiye etmekle, Allah’ın rızasını kazanmaya talip olan mürit, günlük zikrini hiç aksatmadan yapmak mecburiyetindedir. Aksi takdirde Hadis-i Şerifte işaret edildiği üzere cennet ehli cennette oldukl

15-04-2014 10:07

Doğru Söylediyse Kurtuldu, Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Konuya serlevha yapılan bu söz, âlemlere rahmet olarak gönderilen Rasûlullâh’a aittir. Olay şöyle olmuş ve gelişmiştir. Bir meclis kurulmuş, meclisin başında O, dinleyiciler de sahabiler… Saçı-başı dağınık bir kişi uzaktan göründü. Belli ki bir sıkıntısı var, onu halletmeye geliyor. Konuşuyor, bir şeyler söylüyor ama ne dediği net olarak anlaşılmıyordu.

31-01-2014 17:56

Tasavvuf Yoluna Girmek İstiyorum
İletişim
Bizimle bilgi@muridan.com adresine mail atarak iletişim kurabilirsiniz.
Mustafa Hayri Efendi Hz.
"Evlatlarım, yana yakıla Cenab-ı Hakk'ı zikredelim" buyuran MUSTAFA HAYRİ EFENDİ HZ.nin gönlünden, dilinden İLAHİLERİ ve SOHBETLERİNİ sitemizden dinleyebilirsiniz.
Hz. Peygamber, Barış ve Savaş
Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan - Abdullah DEMİRCİOĞLU
Sûfî Yolunun Genel Esasları, Prof. Dr. Süleyman ULUDAĞ
Vefatlarının 35. Sene-i Devresinde Hacı Mustafa Hayri Efendimizi Rahmetle Anıyoruz
Peygamberimizin Mübarek Şemaili
Hz. Peygamber'in Bir Ramazan Günü
Ramazan Ayının Fazileti
Mekke Ve Medine’nin Fazileti -Abdullah DEMİRCİOĞLU (IFEG Rektörü)
İsra ve Miraç Hadisesi
Âriflerin İlâhî Huzurdaki Edepleri
Dünyada Huzur Ahirette Huzur İstiyorsak Dinimizin Emirlerine Uyalım 7-6-2013
Miraç Kandili Hutbesi İslam İnsanları Toplumda Layık Oldukları Yere Oturtmuştur 15-06-2012
Birlik Beraberlik ve Muhabbet Yemeği 20-08-2014
[ Daha Fazlası ]
Tüm hakları saklıdır 2012 ® MURİDAN
Ana Sayfa Biz Kimiz ? İletişim
Yazılım : Networkbil.net