Biyografi Yazıları Şiirleri Hitabet
Abdullah Demircioğlu

Doğru Söylediyse Kurtuldu, Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Konuya serlevha yapılan bu söz, âlemlere rahmet olarak gönderilen Rasûlullâh’a aittir. Olay şöyle olmuş ve gelişmiştir. Bir meclis kurulmuş, meclisin başında O, dinleyiciler de sahabiler… Saçı-başı dağınık bir kişi uzaktan göründü. Belli ki bir sıkıntısı var, onu halletmeye geliyor. Konuşuyor, bir şeyler söylüyor ama ne dediği net olarak anlaşılmıyordu.

31-01-2014 17:56

M⠑Adette Lehâ - Abdullah Demircioğlu

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Hadis-i şerif malumdur. Saadet devrinde bir sahabî, Rasûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem’e gelip sorar: “Kıyamet ne zaman kopacaktır?” diye. Bu soru, bir soru ile karşılık bulur: “Kıyamet günü için ne hazırladın?” (Buhârî, Edeb/96)

07-01-2014 17:19

Çay Sohbetleri CUMA GÜNÜ VE NAMAZI - Abdullah Demircioğlu

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

2012 yılı Temmuz ayında, Nevşehir´in Kozaklı ilçesinde mürşidimiz Abdullah Demircioğlu ile çaylar eşliğinde ihvan ile yapılan hasbihalden bir kesit... Cuma namazı kılınan her yer, hangi cami olursa olsun sağında ve solunda birer melek var, bunlar birinci, ikinci, üçüncü diye yazarlar, ne zaman ki imam minbere çıkarken onlar defterlerini dürerler, hutbeyi dinlerler.

07-11-2013 22:13

Abdullah Demircioğlu Hocaefendi - Özgeçmişi

Abdullah Demircioğlu / Biyografi

Abdullah DEMİRCİOĞLU Hocaefendi, 1949 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra Trabzon İmam-Hatip Lisesi’ne başladı. Sonrasında Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nü kazandı. Buradan 1972 yılında mezun oldu.

05-10-2013 17:15

Biz Neredeyiz? Abdullah Demircioğlu

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Peygamberlerden Hz. Yusuf, cilve-i Rabbanî olarak kardeşlerinden gördüğü ihanet neticesinde kuyuya atılmıştı. Kafile onu oradan çıkarıp alıp götürmüş ve Mısır’da satıvermişti. Sarayda yaşarken başına bir iş gelmiş, suçsuz olduğu halde suçlanmış ve zindana atılmıştı. Hz. Yusuf, şöyle demişti:

19-09-2013 19:19

İlim Üzerine, Abdullah DEMİRCİOĞLU

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

Kur’ân-ı Kerim’de Hz. Allah, yeryüzünde halife yaratmak istediklerinde, “Bizler hamdinle seni tespih ve seni takdis edip dururken, yeryüzünde fesat çıkaracak, orada kan dökecek insanı mı halife kılıyorsun?” Allah da onlara, “Sizin bilmeyeceğinizi herhalde ben bilirim.” dedi. (Bakara, 2/30) Onun iradesi üzerine, Hz. Âdem yaratıldı. Bundan sonra onun nasıl özelliklerle donatıldığını, basit bir var

09-06-2013 08:17

İman İle Küfür Arasındaki Sınır, Abdullah Demircioğlu

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

İman, Cenâb-ı Allah’ın en büyük nimetlerindendir. Kişinin, dünya ve âhirette mutluluğudur. Bir şahıs, kelime-i tevhidi -ki o da bilindiği gibi Lâilâhe illallâh Muhammedur Rasûlullâh demektir- diliyle söyler, kalbiyle tasdik ederse müslüman olur. İslâm hudutları içerisine girer. Kendisine müslüman muamelesi yapılır. Ameller, diğer itikatla ilgili hususlar arkasından gelir.

31-05-2013 19:01

Yâ Resûlallah

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Ben Ebû Hüreyre miyim ki; Sû-i hıfzımdan şikâyet edip de Sana geleyim?

17-03-2013 10:06

Temel İki Kaynak

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

İslâm dininin temel iki kaynağından biri Kur’ân-ı Kerim, diğeri de hadislerdir. Dini esaslar bu iki kaynak üzerine bina edilmiştir. Bundan doğan İslâm fıkhı, ulemânın titiz çalışmaları neticesinde âdeta kılı kırk yararcasına titizlikle yapılmıştır. Bu itibarladır ki, bu iki kaynak iyi anlaşılmalı ve iyi de anlatılmalıdır. Kur’ân-ı Kerim ortada, kıyamete kadar hükmü devam edecektir. Katınd

18-02-2013 19:40

Kulak Verin

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

Zayıf bedenim tutmuyor benim, Günleri sayarak geçiyor ömrüm,

11-02-2013 15:44

Müslüman ve Taklitçilik

Abdullah Demircioğlu / Yazıları

İnandığı yüce değerler sebebiyle, müslümanın başkalarını taklide asla ihtiyacı yoktur. İnsan daima en doğru ve en güzel olana talip olmalıdır. Durum bu olduğuna göre, insanların en hayırlısı en faydalı olandır sözünü unutmadan, herkese mümkün olduğunca faydalı olmak insanî bir görevdir. İnsan zayıf yaratılmıştır. Tek kelime ile gerek zulmü ile olan firavunlar, nemrudlar da nihayetinde birer insan

30-12-2012 20:16

Ey Rabbim, Sanki Ben İbrahim'im

Abdullah Demircioğlu / Şiirleri

19-12-2012 19:16

Mustafa Hayri Efendi Hz.
"Evlatlarım, yana yakıla Cenab-ı Hakk'ı zikredelim" buyuran MUSTAFA HAYRİ EFENDİ HZ.nin gönlünden, dilinden İLAHİLERİ ve SOHBETLERİNİ sitemizden dinleyebilirsiniz.
Peygamber Efendimizin Hayatı
Peygamber Efendimizin hayatını sesli olarak dinleyebilirsiniz. 84 ayrı dersten oluşan çalışma sitemizde...
Zikir Ehline Bazı Önemli Hatırlatmalar
Cerir b. Abdullah el-Becelî (r.a)
Abdülkâdir Geylani´ye Göre Nefs-i Emmare
Yahudi Âlimi Muhayrık´ın İslam'ı
Bişr-i Hafi Hazretlerinin Hayatından Kesitler
Müminin Firâseti
Nefsin Islah Yolları - Aziz Mahmud Hüdai Hz.
Ebû Bâsir (r.a)
Hz. Osman b. Affan'ın Müslüman Oluşu
Hz. Peygamber'in Bedir Mücahidlerine Seslenişi
Her Nefis Ölümü Tadacaktır 11.04.2014 Hutbe
Affetmek Zafiyet Değil Fazilettir 04.04.2014 Hutbe
İslami Eğitim ve Geleceğimiz 28.03.2014
[ Daha Fazlası ]
Tüm hakları saklıdır 2012 ® MURİDAN
Ana Sayfa Biz Kimiz ? İletişim
Yazılım : Networkbil.net